menu close menu

Castigatorii Concursului National de Skandenberg Power Gym Codlea

Duminica, 24 Noiembrie 2013 | Vizualizari: 7581


Sâmbătă, 23 noiembrie, în sala Casei de Cultură a municipiului Codlea și-au dat întâlnire peste 150 de concurenți din toate colțurile țării, la cea mai mare competiție de gen din România – Cupa Power Gym la Skandenberg. Organizatorii, Asociația Sportivă Power Gym Codlea și Primăria Codlea, în parteneriat cu Asociația Romana de Skandenberg ,,Braț de Fier,, au depus toate eforturile ca evenimentul să se ridice la nivelul așteptărilor, iar premiile să fie pe măsură. Radu Valahu a fost prezentatorul competiției, manifestare sportivă ce a reunit campioni și vicecampioni de talie naționala și internațională. Spirit de echipă, fair-play, spectatori care și-au încurajat favoriții, un adevărat spectacol de forță si tehnică. Nu în ultimul rând, justețea brigăzii de arbitri care a făcut eforturi deosebite pe parcursul a 6 ore în vederea stabilirii finaliștilor și câștigătorilor pe categorii în cadrul competiției. Însă, cel mai mare merit este de departe al președintelui Asociației Sportive Power Gym Codlea, Vlad Dan, omul care în ultima perioadă de timp a pus bazele unui puternic centru sportiv la Codlea și datorită căruia sportivii din toată țara își pot pune în valoare capacitățile dobândite.






Rezultate oficiale Cupa Power Gym Codea la Skandenberg:
Juniori -75 kg dreapta

1 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
2 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
3 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)

4 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
5 Mihai NEDELEA – Pitesti (AG)
6 Vladut SERBAN – Raciu (DB)
7 Marius VOICU – Varbilau (PH)
8 Ionut POPA – Valea Mare (VL)
9 Gabriel GOSA – Bascov (AG)
10 Lucian STOICA – Codlea (BV)
11 Constantin IANCU – Mizil (PH)
12 David KUPAS – Sisesti (MM)
13 Ilie STEFAN – Sighisoara (MS)
14 Marian NICA – Codlea (BV)
15 Danut NEACSU – Schiau (AG)
16 Andrei HARAMUZ – Stalpeni (AG)
17 Codrin TURCU – Bacau (BC)
18 Gheorghe DRAGHICI – Ramnicu Valcea (VL)
19 Constantin IANCU – Radesti (AG)
20 Nicolae CONSTANTIN – Ploiesti (PH)
21 Cosmin COJOCARU – Breaza (PH)
22 Iordache PONCI – Codlea (BV)
23 Horatiu HADAREAN – Ludus (MS)

Juniori +75 kg dreapta

1 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
2 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
3 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)

4 Adrian POPA – Dumbravita (BV)

Open stanga

1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Florin RADA – Pitesti (AG)

4 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
5 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
6 Andrei JURCA – Timisoara (TM)
7 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
8 Bogdan STOICA – Campina (PH)
9 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
10 Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
11 Emanuel NICOLAESCU – Radauti (SV)
12 Daniel BARBU – Optasi (OT)
13 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
14 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
15 Alexandru STEFAN – Mioveni (AG)
16 Adrian IONITA – Bolintin Vale (GR)
17 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
18 Ionut DINU – Bucuresti (B)
19 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
20 Marian DINU – Fartatesti (VL)
21 Adrian MOLDOVAN – Toplita (HR)
22 Paul AVRAM – Lipova (AR)
23 Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
24 Doru STROE – Filipestii de Tirg (PH)
25 Paul PITIAN – Capu Campului (SV)
26 Adrian POPA – Dumbravita (BV)
27 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
28 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
29 Madalin LAZAR – Slanic (PH)
30 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
31 Laurentiu BOAMFA – Codlea (BV)
32 Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
33 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
34 Daniel VIZUROIU – Minaltan Tepe (TL)
35 Gheorghe LUCUTA – Oradea (BH)
36 Catalin PETREA – Schitu Frumoasa (BC)
37 Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
38 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
39 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
40 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)
41 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
42 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
43 Liviu MINAC – Codlea (BV)
44 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
45 Ionut VIZUROIU – Mina Altan (TL)
46 Valentin MARELE – Brasov (BV)
47 Codrin TURCU – Bacau (BC)
48 Calin CSIBI – Sarmas (HR)
49 Marius MINAC – Codlea (BV)
50 Razvan BUTUM – Codlea (BV)
51 Ionut DOMNITEI – Radauti (SV)
52 Daniel NITOI – Blejoi (PH)
53 Constantin IANCU – Mizil (PH)
54 Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
55 Istvan MOLNAR – Baraolt (CV)
56 Antal BIRO – Baraolt (CV)
57 Gabriel GOSA – Bascov (AG)
58 Daniel LUCESCU – Badeuti (SV)
59 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
60 Daniel HOITAN – Adunati (PH)

Seniori -78 kg dreapta

1 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
2 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
3 Madalin SABAU – Ludus (MS)

4 Radu BOJICA – Brastavatu (OT)
5 Marian CALOTA – Bucuresti (B)
6 Ionut GHIDIA – Mizil (PH)
7 Daniel CHIVU – Pitesti (AG)
8 Paul AVRAM – Lipova (AR)
9 Alexandru DRAGAN – Campina (PH)
10 Daniel VIZUROIU – Minaltan Tepe (TL)
11 Ionut HARAMUZ – Stalpeni (AG)
12 Traian VORNICU – Bucuresti (B)
13 Nicolae CIOBANU – Motru (GJ)
14 Stefan SARBU – Zarnesti (BV)
15 Lorand HERCZEG – Ludus (MS)
16 Istvan TOROK – Teliu (BV)
17 Paul LASCU – Brasov (BV)
18 Catalin CRISAN – Sisesti (MM)
19 Cristian ZIDARU – Tatomiresti (DJ)
20 Vasile SCURTU – Vladeni-Frumusica (BT)
21 Valentin SANDU – Varbilau (PH)
22 Bogdan MOLDOVAN – Brasov (BV)
23 Delian STAN – Brasov (BV)
24 Istvan MOLNAR – Baraolt (CV)
25 Andrei IVANESCU – Zarnesti (BV)
26 George DOBRIN – Poiana Lacului (AG)
27 Gabriel CUPRINSU – Bascov (AG)
28 Alexandru COVRIG – Breaza (PH)
29 Silviu BALEA – Miresu Mare (PH)
30 Marius CIOANCA – Gheorgheni (HR)
31 Daniel LUCESCU – Badeuti (SV)
32 Razvan BUTUM – Codlea (BV)
33 Eduard STAN – Breaza (PH)
34 Adrian IOSEF – Buzau (BZ)
35 Laurentiu BOAMFA – Codlea (BV)
36 Adrian RADUCAN – Zarnesti (BV)
37 Eduard COZAC – Codlea (BV)
38 George JINGA – Risnov (BV)
39 Liviu ADAM – Codlea (BV)

Seniori -86 kg dreapta

1 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
2 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
3 Daniel BARBU – Optasi (OT)

4 Ervin SZEKELY – Ludus (MS)
5 Antal BIRO – Baraolt (CV)
6 George BADEA – Bucuresti (B)
7 Alin PANA – Filipesti de Targ (PH)
8 Daniel GHEORGHE – Popesti-Leordeni (IF)
9 Radu LIXANDRU – Mioveni (AG)
10 Ionut DINU – Bucuresti (B)
11 Daniel NITOI – Blejoi (PH)
12 Daniel PATRASCU – Mizil (PH)
13 Claudiu MITREA – Baile Olanesti (VL)
14 Ionut VIZUROIU – Mina Altan (TL)
15 Nicolae NICA – Codlea (BV)
16 Florin CIUCU – Codlea (BV)
17 Cezar BAJENARU – Pitesti (AG)
18 Calin CSIBI – Sarmas (HR)
19 Sergiu MAL – Somcuta Mare (MM)
20 Bogdan PANAETE – Sarata Monteoru (BZ)
21 Rares PERSOIU – Poiana Marului (BV)
22 Ionut BURCIOAGA – Birlad (VS)
23 Eugen MARICA – Brasov (BV)

Seniori -95 kg dreapta

1 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
2 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
3 Constantin MIHAI – Bucuresti (B)

4 Andras EGYED – Baraolt (CV)
5 Florin SOFRONIE – Bucuresti (B)
6 Bogdan STOICA – Campina (PH)
7 Adrian IONITA – Bolintin Vale (GR)
8 Cornel NOVITCHI – Breaza (PH)
9 Marian DUFAR – Dobrogostea (AG)
10 Dinu DOBREAN – Subcetate (HR)
11 Liviu MINAC – Codlea (BV)
12 Catalin PETREA – Schitu Frumoasa (BC)
13 Ferencz FEKETE – Ludus (MS)
14 Claudiu PUSCAS – Dumbravita (BV)
15 Valentin MARELE – Brasov (BV)

Seniori +95 kg dreapta

1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Mircea BICA – Bucuresti (B)
3 Gergo FODOR – Sisesti (MM)

4 Alin CUEMJIEV – Bucuresti (B)
5 Mihai BREZOI – Strehaia (MH)
6 Florin RADA – Pitesti (AG)
7 Marius MINAC – Codlea (BV)
8 Marian DINU – Fartatesti (VL)
9 Mircea CARLOGANU – Brasov (BV)
10 Ionut NEDELCU – Buzau (BZ)
11 Costel POPESCU – Balan (HR)
12 Daniel HOITAN – Adunati (PH)
13 Mirel NICULAE – Buzau (BZ)

Open Seniori dreapta (primii 2 de la categoriile de seniori)

1 Danut BORBIL – Ludus (MS)
2 Daniel ANDRONACHE – Bucuresti (B)
3 Mircea BICA – Bucuresti (B)

4 ALIN SANDU – Lehliu Gara (CL)
5 Marius JUROVSCHI – Satu-Mare (SV)
6 Emanuel PANFIL – Bucuresti (B)
7 Istvan DOBRAY – Ludus (MS)
8 Viorel DOBRIN – Poiana Lacului (AG)

Suplimente si echipament